سخن معلم /http://smiedu5.blogspot.com/

سخن معلم SMIEDU *** پس از حدود 18 ماه فعالیت در عرصه مسائل آموزش و پرورش ایران ، " سخن معلم " به همراه وبلاگ " هیمه " در مهرماه 1388 از سوی فعالان حقوق بشر ایران به عنوان " وبلاگ های برتر " در زمینه " حقوق اصناف ایران " انتخاب شدند .*** After about 18 months of being active , in the field of education issues, "Sokhan e Moallem" along with " Heimeh " were selected as the " best blogs ", for defending the rights of trade unions, by the Iranian human rights activists, in September 2009

درباره حق الزحمه امتحانات نهایی و تصحیح اوراق !
ساعت ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: امتحان نهایی ، حوزه اجرا ، مراقبان ، تصحیح و تجدید نظر ، در حد یک نمایش

 

 

 

 

 

 

 


سال سوم و نیز چهارم متوسطه به صورت نهایی برگزار می شود .
دانش آموزان معمولا به مدرسه ای دیگر می روند و نیز اوراق امتحان آن ها توسط  معلم  دیگری تصحیح و یا تجدید نظر می  شود .
در این میان ، حق الزحمه ای که برای حضور مراقبان و نیز مجریان امتحان نهایی پرداخت می شود بر اساس همان وضعیت و یا اشل قبلی است و نکته مهم آن که ، همین مبلغ ناچیز و اندک هم پس از ماه ها معطلی و تاخیر به جیب معلمان می رود !
کاهش استقبال معلمان از این گونه امتحانات  باعث شده است که مدیران مدارس برای پر کردن این خلا از نیروهای  دیگر که تجربه و یا حوصله چندانی در امر آزمون ندارند استفاده کنند و همین مساله باعث کاهش کیفیت و اعتبار مدارس در زمینه برگزاری امتحانات نهایی شده است .
نکته مهم دیگر ، وضعیت تصحیح اوراق امتحانات نهایی است .
همانند بحث اجرا ، این مقوله نیز تفاوت چندانی در محتوا و عملکرد با آن  ندارد !
برخی از دروس امتحان نهایی مانند فیزیک ، ریاضی و... به دلیل وقت گیر بودن و نیز صرف انرژی فراوان با استقبال اندک همکاران روبه رو می شود و در عوض برخی از دروس دیگر مانند زبان انگلیسی و... چنین مشکلاتی را ندارد !
جالب این است که این دروس در حق الزحمه تصحیح و یا تجدید نظر هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند !

این ها نکاتی است که شایسته است که مسئولان آن را مورد توجه و تصحیح قرار دهند .