خانم فاطمه قربان ! یک روز تعطیلی معلمان ابتدایی حق آن هاست ... چه ربطی به مسائل

شاید بتوان خانم فاطمه قربان ، معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش را در اظهار نظرهایش یک " پدیده " دانست !

به نظر می رسد او به جای این که مدافع حقوق اساسی معلمان باشد بیشتر نگران چیزهای دیگری است ...

شاید کاهش یک روز در هفته از فعالیت معلمان ابتدایی نتیجه اش این باشد که دیگر برنامه ای برای افزایش حقوق آنان وجود نخواهد داشت !

از نظر خانم فاطمه قربان ، بهترین مدافع حقوق آموزگاران ! ، عدم رضایت شغلی معلم به عدم برخورداری از توان علمی کافی می رسد و شاید ارتباطی به وضعیت اقتصادی و معیشتی  آن ها نداشته باشد ! ( 1 )

حال باید این سوال را از میزبان مطرح کرد که :

خانم قربان !

شما در چه مواقعی به ارتقای علمی خود می رسید ؟ آیا دفاع از منافع صنفی معلمان ، فرصت " به روز آوری " را به شما می دهد ؟!

آیا ارتقای علمی فقط مختص معلمان است ؟!

در حال حاضر ، معلمان ابتدایی یک روز بیشتر از سایر معلمان در مقاطع راهنمایی و دبیرستان کار می کنند ؛ آیا پاسداشت از این زحمات و نیز تلاش برای برقراری عدالت در درون آموزش و پرورش ، این گونه سخن گفتن و اتخاذ مواضع طلبکارانه است ؟

شاید پاسخ شما در همان بند دوم سخنان شما نهفته باشد ...

مدرک 30 درصد معلمان ابتدایی دیپلم و وفوق دیپلم است !

چه ، اگرغیر از این بود مسئولی جز شما داشتند ...


( 1 )

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس:

برنامه‌ای برای افزایش حقوق معلمان ابتدایی پس از تعطیلی پنج‌شنبه‌ها نداریم

خبرگزاری فارس: معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر برنامه‌ای برای اضافه‌کار معلمان ابتدایی پس از افزایش ساعت فعالیت آنها نداریم و قطعاً این معلمان نیز به دنبال این بحث نیستند و بیشتر خواهان فرصتی برای ارتقاء علمی خود هستند.

فاطمه قربان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در رابطه با احتمال افزایش یا عدم افزایش حقوق و مزایای معلمان ابتدایی پس از تعطیلی پنجشنبه‌ها و افزایش ساعت فعالیت هفتگی آنان، اظهار داشت: با توجه به اینکه اولویت ما در طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها افزایش کیفیت آموزشی بوده است، فعلاً به دنبال آن هستیم تا این مسئله را اجرایی کنیم اما در مراحل بعدی قطعاً به سایر مسائل مربوط به این طرح نیز خواهیم رسید.

وی افزود: البته انتظار می‌رود که این توقع وجود نداشته باشد که به خاطر یک ساعت افزایش فعالیت، حقوق و مزایای معلم ابتدایی افزایش داشته باشد بلکه باید این نکته را در نظر بگیرند که یک روز در اختیار خود خواهند بود تا به دانش‌افزایی و ارتقاء علمی بپردازند.

قربان با اشاره به عدم رضایت شغلی معلم در صورت عدم برخورداری از توان علمی کافی، تصریح کرد: معتقدم بدون در نظر گرفتن حق‌الزحمه برای معلمان ابتدایی پس از افزایش ساعت فعالیت آنها، این معلمان رغبت زیادی به این طرح خواهند داشت چرا که 5 روز در مدرسه حاضر می‌شوند و علاوه بر روز جمعه یک روز کامل را نیز برای ارتقاء علمی در اختیار خود خواهند بود.
* مدرک تحصیلی 30 درصد معلمان ابتدایی "دیپلم و فوق دیپلم " است

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: حدود 30 درصد معلمان ابتدایی ما هنوز دارای مدرک دیپلم و فوق‌دیپلم هستند و همیشه گلایه داشته‌اند که هیچ فرصتی برای ارتقاء علمی و یا مطالعات جانبی ندارند.

وی اظهار داشت: تا سال گذشته معلمان ابتدایی 28 ساعت در هفته فعالیت می‌کردند که امسال این میزان به 24 ساعت کاهش یافت؛ بنابراین فعلاً برای اضافه‌کار معلمان ابتدایی پس از افزایش ساعت فعالیت آنها برنامه‌ای نداریم و قطعاً این معلمان نیز به دنبال این بحث نیستند و بیشتر خواهان فرصتی برای ارتقاء علمی خود هستند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در حال حاضر معلمان ابتدایی شاغل در روستاها با توجه به لزوم رفت و آمد با سرویس‌های معلمان راهنمایی و متوسطه، عملاً بیش از 24 ساعت فعالیت می‌کنند و بعضاً تا سقف 36 ساعت نیز در هفته فعالیت دارند بنابراین نیاز نیست که پس از اجرای طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها چندان به ساعت فعالیت این معلمان و افزایش حقوق و مزایای آنها پرداخته شود.

به گزارش توانا، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش، 26 بهمن در حاشیه همایش معاونان پرورشی آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر تهران، در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به طرح تعطیلی مدارس ابتدایی در روزهای پنج‌شنبه گفت: در حال حاضر در کشور 32 هفته کاری داریم که با احتساب 24 ساعت برای فعالیت دانش‌آموزان در هر هفته، رقمی معادل 744 ساعت به دست می‌آید، اما در تعریف جدید (با تعطیلی روزهای پنج‌شنبه)، 34 هفته با احتساب هفته‌ای 25 ساعت فعالیت در نظر گرفته شده است که با به دست آمدن رقم 850 ساعت، شاهد 106 ساعت افزایش زمان فعالیت خواهیم بود.

انتهای پیام/ط

 

/ 0 نظر / 6 بازدید